• 80 TL ve üstü siparişlerinizde teslimat ücretsizdir. Sadece İstanbul’a teslimat vardır, süresi 1 ila 3 iş günüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

FRİGODA.COM HAKKINDA

Frigoda.com'a neden güvenmeliyim?

Çünkü biz, marketten evinize ulaşıncaya kadar ürünlerinizin uğrayabileceği çözülme faktörünü ortadan kaldırıyor, dondurulmuş ürün almanın en kolay ve güvenli yolunu sunuyoruz. Donuk gıdada uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizden aldığımız güçle, ürünlerinizin soğuk zinciri hiç kırılmadan yani hiç çözülmeye uğramadan ulaştırılacağının sözünü veriyoruz.

Frigoda.com'un marketten farkı nedir?

Doğal haline en yakın yöntem olan dondurulmuş gıdada, en hassas nokta soğuk zincirin kırılmamasıdır. Dondurulmuş gıda alışverişinin en güvenilir yolu Frigoda.com, siparişinizin depodan, buzluğunuza ulaşıncaya kadar çözülmeyeceğini garanti eder. Oysa ki, market alışverişlerinizde dondurulmuş gıda reyonlarından buzluğunuza ulaşıncaya kadar olan süreçte ürünleriniz birkaç kez çözülme riski taşır. Bu da dondurulmuş gıda ürünlerinin hijyeni açısından risk demektir.

Siparişim ne kadar sürede ulaşır?

Siparişiniz, onaylanmasının ardından 1 ila 3 iş günü içerisinde özel Frigoda.com aracı ve Lezzet Danışmanımız tarafından kapınıza teslim edilir.

Lezzet Danışmanı nedir?

Frigoda.com Lezzet Danışmanı siparişinizi kapınıza kadar özel olarak teslim eden Frigoda.com lezzet uzmanıdır. Yemeklerinizi en iyi nasıl saklayacağınıza, nasıl çözülmesi gerektiğine ve pişirme önerilerine kadar size pek çok konuda fikir vermek üzere eğitim görmüş, bir nevi özel aşçı diyebiliriz. Sizin için düşünülen bir Frigoda.com hizmeti daha.

Frigoda.com’dan nasıl alışveriş yapabilirim?

Dondurulmuş gıda alışverişinin en güvenli yolu için Frigoda.com'a https://www.frigoda.com/account/register linki üzerinden üye olarak dilediğiniz her an siparişinizi verebilirsiniz.

Frigoda.com'a hangi yöntemlerle ödeme yapabilirim?

Frigoda.com dondurulmuş gıda satış sitesinde alışverişinizi online olarak kredi kartı ile güvenle tamamlayabilir ya da kapıda nakit / kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Tamamladığım siparişimi nasıl değiştirebilirim?

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinizi, sipariş verdiğiniz aynı gün içerisinde iptal edebilir ya da 0212 275 01 02 numaralı Sipariş Destek Hattı’mızı arayarak ürün ekleme/çıkarma yapabilirsiniz.

İstanbul dışına ne zaman hizmet vermeye başlayacaksınız?

Şu an İstanbul genelinde hizmet veriyoruz. 2017 yılı içerisinde hizmet verdiğimiz şehirlere yenilerini eklemeyi hedefliyoruz.

DONDURULMUŞ GIDA HAKKINDA

Dondurulmuş gıdanın saklama koşulları nasıl olmalı?

Dondurulmuş gıdalar -18 derecelik derin dondurucuda, son kullanma tarihine kadar saklanabilir.

Dondurulmuş meyve ve sebzeler katkı maddesi ya da hormon içerir mi?

Gıdaları dondurarak saklamak çok doğal bir yöntemdir ve bu esnada hiçbir katkı maddesi kullanmaya gerek yoktur.

Dondurulmuş ürünlerde bozulmalar ya da çürümeler nasıl yaşanır?

Gıdalar IQF yöntemi ile -40 derecede şoklanarak donduruldukları ve -18 derecede saklandıkları için ürünün çürümesine neden olan mikroorganizmaların üremesi ve ürünlerin bozulması mümkün değildir. Tabii soğuk zinciri kırılmadığı sürece…

Taze ürünler ile tazeden dondurulmuş ürün arasındaki fark nedir?

Donuk ürünler, taze ürünlere kıyasla hijyen ve besin değeri açısından daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü; dondurulmuş gıda üretiminde, sebze ve meyveler hasat edildikten sonra en kısa sürede, ileri teknoloji ile besin değerlerinde en az kayıp olacak şekilde dondurulur fakat pazarda ve manavda satılanlar müşteriye ulaşana kadar beklediği için besin değerlerinde önemli ölçüde kayıplar meydana gelir.

Ürün çözüldükten sonra tekrar dondurabilir miyiz?

Dondurulmuş ürünlerin çözüldükleri zaman bünyelerinde bulunan suyun bir kısmını dışarı vermeye başlamaları ile birlikte mikroorganizmalar faaliyete geçer. Bu da çözülmüş olarak bekletilen ürün içinde büyük miktarda besin kaybı ve bozulmalara neden olan mikroorganizma hareketleri meydana gelmesi demektir. Bu şekilde çözülen dondurulmuş ürünler tekrar donduruldukları takdirde barındırdıkları besin değerlerini yitirmiş ve sadece posa değeri taşıyan fiziksel bir görünümde saklanmış olur diyebiliriz.

Dondurulmuş ürünleri pişirmeden ya da ısıtmadan önce yumuşamasını beklemeli miyiz?

Donmuş sebze - meyveler, dondurulmuş deniz ürünleri, pizza, mantı dolaptan çıkarıldıktan sonra çözülmesi beklenmeden kullanılabilir. Ama milföy gibi ürünler kıvrılabilir bir kıvama gelinceye kadar oda sıcaklığında bekletilebilir.

Dondurulmuş gıdaların raf ömrü ne kadardır?

Ürünlerimizin türüne göre son kullanma tarihleri değişkenlik gösterebiliyor. Bu tarihleri dikkate alarak, -18°’deki derin dondurucunuzda son kullanma tarihine kadar ürünlerinizin tazeliğini koruyabilirsiniz.

Dondurulmuş gıdalar vitaminlerini korur mu?

Bilindiği gibi gıdaların kalite ve besin değerini, en üst düzeyde koruyabilmek amacı ile keşfedilen yöntemler kurutma, salamura yapma, konserve yapma, ve dondurma yöntemleridir. Tüm bu yöntemlerde, ortak amaç gıdaların kalite ve besin değerini en üst düzeyde korumaktır. Ancak dondurma yöntemi dışındaki diğer yöntemlerde özellikle VİTAMİN kayıpları çok fazladır. Dondurma yönteminde ise vitamin kayıpları en alt düzeyde meydana gelmektedir. Hatta manavda satılan ve de taze tabir edilen sebze ve meyvelere göre, donuk ürünün ihtiva ettiği vitaminin fazlalığı bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

Dondurulmuş gıdalarda sağlıklı şekilde çözdürmek nasıl olmalıdır?

Dondurulmuş gıdaları mutfak setinde, petek üstünde veya oda sıcaklığında çözdürmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu yöntemler mikroorganizmaların çoğalmasına neden olabilir. Ürünlerinizi buzdolabında, soğuk suda ve mikrodalga fırında güvenle çözdürebilirsiniz.

Evde dondurma ile şoklama arasındaki fark ve avantajlar nelerdir?

Ev tipi dondurucularda dondurma işlemi yavaş gerçekleştiği için bu işlem besinlerin hücre zarını çatlatarak, ürünlerde besin değeri kayıplarına neden olur. IQF teknolojisiyle şoklama -40°C’de yapılırken, evde kendi imkanlarınızla dondurma süreci -20°C’lerde olacağı için dondurma işleminin süresi uzar ve besin değeri kayıpları yaşanır.

Dondurulmuş gıdaları fazla tüketmek sağlık açısından bir problem yaşatır mı?

Yiyeceği - 18 dereceye kadar dondurmak, içinde bulunan bakteri, maya, küf gibi her türlü mikroorganizmanın çoğalmasını engeller. Bu nedenle sağlıklı bir dondurma işlemi gerçekleşen ürünler tüketildiği takdirde sağlık problemi yaşanmaz.